Toptan Tişört Nasıl Yaptırılır?

toptantshirt

Toptan Tişört Nasıl Yaptırılır?

Kıyafet tüketimi zaman ilerledikçe artmaktadır. İnsanlar birbirinden etkilenerek daha fazla giyime yönelmiş durumdadırlar. Her insan en iyi kıyafet giyme eğilimindedir. Bu yüzden tekstil giyimde çok ilerlemektedir. Yani üretim az olarak değildir. Toptan üretime geçilmiştir. Özellikle mağazalarda toptan ya da perakende satışı yapılmaktadır. Aynı şekilde büyük firmalar toptan fiyatına kıyafetleri satın almaktadır. Sadece bir yer için tişört üretilmemektedir. Eğer büyük bir firma için çalışılıyor ise bu şirketin çok fazla sayı da şubesi bulunmaktadır. Bunun içinde binlerce tişört üretimi sağlanmaktadır. Bu tişörtü elbette sadece bir kişi yapmaz. Bunun için çok fazla elemana ihtiyaç duyulmaktadır.

Toptan Tişört Yaptırmanın Artıları Nelerdir?

  • Toptan tişört daha uygun fiyata denk gelmektedir.
  • Toptan tişörtte seri üretime geçilmektedir.
  • Toptan tişört daha hızlı ve çok sayıda olarak müşterilere sunulmaktadır.
  • Toptan tişörtte maliyet daha azdır.

Toptan tişörtün yapım aşamasında atölyelerin rolü çok büyüktür. Atölyelere adet olarak sipariş verilmektedir. Model verilir. Diğer tüm masrafları üretim yaptıran firma karşılamaktadır. Tasarımlar yapılarak atölyeye verilmektedir. Atölye çalışan kişi sayısına göre daha hızlı bir üretim yapmaktadır. Teslim tarihine kadar tişörtler bitirilmektedir. Bazı şirketler atölyelere ütüsünü ve paketlemesini de yaptırmaktadır. Bazı şirketler ise ayrı olarak başka bir yerde paketleme ve ütüleme işlemini yaptırır. Buradaki amaç üretimin en iyi şekilde gerçekleşmesidir.

Müşteriler ne kadar sipariş verirse o doğrultu da o sayıda ürün elde edilmektedir. Yani ne bir fazla tişört yaptırılır ne de bir az tişört yaptırılmaktadır. Atölyelere belli bir fiyat karşılığında diktirilmektedir. Ama fiyat kesinlikle çok aşağılara çekilmemektedir. Tişört piyasasına göre ortalama olarak verilmektedir. Toptan tişörtler bu şekilde üretilmektedir. Yani her giyim önce sipariş verilmektedir. Sipariş olmadan bir ürünün üretimine geçilmez.

Giyim son dönemlerde daha önemlidir. Tekstil giyimde ilerlemektedir. İnsanların hiç bitmeyecek ihtiyacı giyimdir. Bu yüzden seri olunmalıdır. Tişörtlerde baskı var ise bu baskıları da baskıcılar özel makineleri ile yaptırmaktadır. Yani her tişörtün farklı bir uygulaması vardır. Tekstilde sadece bir atölye değil. Birden fazla iş yeri ile birlikte olarak işler tamamlanmaktadır.

Yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bizi Arayın
WhatsApp İletişim
Whatsapp ile gönder