Hentbol Forması Yapımı

hentbolformasi

Hentbol Forması Yapımı

Hentbol ister profesyonelce yapılsın isterseniz de amatör olarak yapın. İki durumda kaliteli bir forma şarttır. İnsanlar günlük hayatta bir spor yaparken bile çok rahat kıyafetleri tercih etmektedir. Bir insan rahat giyinemiyor ise kafasını bir türlü spora veremez. Bu da başarısızlığa neden olmaktadır. Her insan içinde aynı değil midir? Bazı kıyafetler çok rahatsızlık vermektedir. Rahatsız eden bölüme sürekli aklımız gider ve gergin bir halde olunmaktadır. Bu yüzden spor yapanların hiçbir sorunu olmaması gerekmektedir. Kendilerini spora odaklamaları şarttır. Çünkü karşı rakiplerine üstün gelmelidir. İnsanların beden ölçümleri iyi alınmalıdır. Bayanların göğüs bölgesi gibi kısımlar çok önemlidir. Çünkü kıyafetin bir bölümünü göğüs çevresi kaplamaktadır. Bay veya bayanlar için aynı ölçüler uygulanmaz. Her kişinin ayrı ölçümü alınmaktadır.

Hentbol Forması Yapımında Neler Önemlidir?

  • Bir forma yapımında ilk verilen öncelik sağlam bir kumaştır. Bu sayede giyen kişiler daha rahat giymektedir.
  • Formanın baskıları çok kaliteli olmalıdır. Her şey yerine tam oturtulmalıdır.
  • Spor yapan insanların çok terlediği göz önüne alınarak ona göre seçimler yapılmalıdır.
  • Profesyonel forma yapımcılarına verilmelidir. Temiz bir şekilde üretim sonuçlanmalıdır.

Şirketler ilk önce siparişleri değerlendirmektedir. Eğer sipariş çok ise seri üretimde çok önemlidir. Düzenli ve planlı çalışılması gerekmektedir. Şirketler işi aldıklarında formayı kendileri dikmemektedir. Aynı şekilde baskılarını da kendileri yapmamaktadır. Şirketler burada tasarım yapmaktadır. Bedenler çıkartılır. Formaların parçaları ayrı ayrı oluşturulmaktadır. Daha sonra ise eğer varsa kendi makinecilerine diktirmek için vermektedir. Eğer yok ise dışarıdan başka makineci ya da atölyeciler ile anlaşmaktadır. Yani fason olarak üretim yapılmaktadır. Bu şekilde hızlı şekilde tasarlanıp dikilmektedir. Baskı işini ise profesyonel baskıcılara verilmektedir.

Özel makineler ile baskı işlemi yapılmaktadır. Bunun takibini şirketler kendileri yapmaktadır. Sıralamaya göre yaptırılır. İlk önce modelist ile model çıkartılır. Geri aşamasında takibe geçilmektedir. Önemli olan temiz ve kaliteli bir ürün yani forma elde edilmesi sağlanmaktadır. Kusursuz bir şekilde üretim tamamlanır. Tüm siparişler kontrol edilir. Paketleme işlemleri yapılır. Eğer askıya asılması gerekiyor ise ütülenerek askıya asılarak tüm aşamalar tamamlanmaktadır. Forma üretimi emek istemektedir. Yani hemen birden bir forma üretilmemektedir. Tasarım çok önemlidir.

Yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bizi Arayın
WhatsApp İletişim
Whatsapp ile gönder