Forma İmalatı Nasıl Yapılır?

formacizgili

Forma İmalatı Nasıl Yapılır?

Forma; takım oyunu olan futbol, basketbol, voleybol gibi spor branşlarında müsabaka esnasında giyilen kıyafetlerdir. Takımlar birbirlerini ayırt etmek için ve bir takım ruhu oluşturabilmek için forma giyerler.

Bu nedenle eğer bir spor branşında takımımız var ise öncelikli olarak bir forma yaptırmamız gerekmektedir. Bunun için forma imalatı yapan kişilere başvurarak; modelleri, renkleri ve fiyatları hakkında bilgi alabiliriz. Peki forma imalatı nasıl yapılır?

Forma imalatı nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce ilk olarak imalat kavramını açıklamamız gerekmektedir. İmalat demek herhangi bir ürünün seri üretimini yapmak, sürekli yeni ürünler elde etmek anlamı taşımaktadır. Bundan sonra ki doğru soru ise forma imalatı nasıl yapılır? Olacaktır.

Bilindiği üzere formalar hem alt kısım olan şort hem de üst kısımdan oluşan tişört ile bir takım halindedir. Yani bunları ayrı ayrı temin etmek ile birlikte bu temin edilen ürünü forma diye nitelemek biraz yanlış olacaktır. Çünkü formanın takım olması zorunludur.

Genellikle forma yapımlarında dijital baskı makineleri kullanılmaktadır. Bu sayede daha hızlı ürünler elde edilebilmektedir. Zaten forma imalatı için verilen siparişler toplu olarak verilmektedir. Tek sipariş olarak alınmamaktadır. Toplu alınan siparişinde yetiştirilmesi gereklidir. Bu nedenle dijital baskı makinelerinde hızlı ve seri bir şekilde üretim yapılmaktadır.

Forma imalatı yapacak kişiler ilk olarak bu baskı makinelerinden temin etmelidirler. Forma imalatı nasıl yapılır? Sorusuna dönecek olur isek; yalnızca kumaştan forma üretmekle imalat tamamlanmış olmamaktadır. Forma için gerekli olan logo tasarımları da yapılmaktadır. Dileyen kendi logosunu kendisi tasarlayabilir. İsterse imalat yerinde bulunan mevcut logolardan da yaptırabilir.

Forma imalatı nasıl yapılır Sorumuza devam edecek olursak; forma yapımında kalite ve tasarımda çok önemlidir.  Formanın kaliteli olması gerekmektedir. Ayrıca forma üretimindeki personelinde işini iyi bilmesi ve işine gerekli özeni göstermesi gerekmektedir. Forma imalatı sırasında sadece orada bulunan formaları değil, kendi aklınızdaki deseni de uygulatabilirsiniz. Fakat bunun maliyeti yükselecektir. Çünkü özel bir sipariş olacağından çalışanları daha çok uğraştıracaktır.

Kısacası takım ruhunun sembolü olan forma, kişiye özel, takıma özel olarak temin edilebilmektedir.

Yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bizi Arayın
WhatsApp İletişim
Whatsapp ile gönder